MININT TARPTAUTINĘ KOVOS SU SMURTU PRIEŠ MOTERIS DIENĄ

Lapkričio mėn. 25 – gruodžio mėn. 10 dienomis Marijampolėje kaip ir visame pasaulyje Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga vyko akcija “16 aktyvizmo dienų prieš  smurtą prieš moteris“. Norim dar  kartą prisiminti ir supažindinti visuomenę, kaip prisidėjome prie jos mūsų organizacija, Marijampolės apskrities moters veiklos centras.

Kaip ir  kiekvienais metais pirmiausia  kreipėmės į Marijampolės savivaldybės administraciją su prašymu akcijos dienomis oranžine spalva apšviesti Marijampolės savivaldybės administracijos  ir Marijampolės kultūros centro pastatus J. Basanavičiaus aikštėje. Nuoširdžiai dėkojame savivaldybės administracijos  atstovams už kasmetinį prisidėjimą prie akcijos organizavimo.

Su prašymais – rekomendacijomis kreipėmės į kitas Marijampolės regiono savivaldybių administracijas, kad  joms priimtinais būdais, pasipuošdami oranžine spalva, atkreiptų bendruomenių dėmesį į vykstančią akciją .

Marijampolės miesto centre iškabinome informacinius tentus  apie akciją,  medelius ir krūmokšnius papuošėme oranžinės spalvos  skrajutėmis “Akcija smurtui – Ne. „16 pasipriešinimo dienų prieš smurtą“. Informaciją apie akciją patalpinome  parduotuvių informaciniuose stenduose, apie tai kalbėjome  radijo stotyje „Kapsai“.

Gruodžio 5 d. Marijampolės rajono apylinkės  prokuratūros salėje organizavome konferenciją „Naujos praktikos savivaldybėse: jautrus atsakas į smurtą“. Skirta akcijai „16 pasipriešinimo dienų prieš smurtą“. kurios metu su Marijampolės teismo, prokuratūros, policijos komisariato, Marijampolės regiono savivaldybių administracijų atstovais nagrinėjome nuo 2023m. liepos 1 d. įsigaliojusio naujo  Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo  aktualijas, siekėme rasti bendrą atsaką į smurtą  savivaldybėse sukurtose Smurto artimoje aplinkoje prevencijos komisijų, Specializuotos kompleksinės pagalbos centro veiklose. Konferenciją transliavo Marijampolės TV. https://fb.watch/oYd6VpczJ2/